Aktuality

Dovolená 8. - 12.7. 2024: zástup zajištěn pouze v dop. hodinách pro akutní stavy, odpolední ordinace odpadá, sestřička Veronika Pokorná je v ordinaci, hlaste se u ní

Změny v očkovacím kalendáři

Očkování proti meningokoku

Očkování proti meningokoku B. Nárok na úhradu všech dávek vakcíny vzniká, pokud je očkování zahájeno do 12 měsíců věku nebo je-li zahájeno od dovršení 14. do dovršení 16. roku věku.
Očkování proti meningokoku A, C, W, Y. Nárok na úhradu mají pojištěnci, pokud je očkování zahájeno od dovršení 1. do dovršení 2. roku věku nebo je-li zahájeno od dovršení 14. do dovršení 16. roku věku.
Ve všech případech je také hrazeno očkování provedené i po uplynutí stanovené věkové hranice, pokud došlo k odložení aplikace jedné nebo více dávek z důvodu nepříznivého zdravotního stavu pojištěnce.

Očkování proti lidskému papilomaviru

Vakcíny jsou plně hrazeny z veřejného zdravotního pojištění (tzn. jsou hrazeny všechny očkovací látky, které jsou aktuálně pro toto očkování v ČR dostupné), pokud je očkování u dívek i chlapců zahájeno od dovršení 11. do dovršení 15. roku věku. Kromě očkovací látky je hrazena i její aplikace. Od roku 2022 je nově hrazeno toto očkování provedené i po uplynutí stanovené věkové hranice, pokud došlo k odložení aplikace jedné nebo více dávek z důvodu nepříznivého zdravotního stavu pojištěnce..

Dostupnost dětské pohotovosti

Akutní případy ošetří dětské oddělení v Nemocnici Ústí nad Orlicí (případně Svitavy, Chrudim, Pardubice...). Dětská pohotovost v Nemocnici Litomyšl je dostupná pouze o víkendech a státních svátcích od 8.00 do 13.00 hod.

Pokud je zdravotní stav dětského pacienta vážný a vyžaduje hospitalizaci, doporučuji jet přímo do Nemocnici Ústí nad Orlicí (případně Svitavy, Chrudim, Pardubice...).

Podávání vitamínu K a D u novorozenců

Nové informace a doporučení ohledně podávání vitamínu K a D naleznete v této sekci našeho webu: Rady pro rodiče

Zakoupení nového přístroje

https://plusoptix.cz/pro-rodice/

Děti do 3 let budeme tímto přístrojem vyšetřovat v rámci preventivních prohlídek zdarma, lze vyšetřit i starší děti za úhradu 100,- Kč, prosíme o telefonické objednání u sestřičky Veroniky  +420 465 423 922.